KONST / Skulptur & konsthantverk / Ikon 12969043
*
nr 1296 9043
Ikon
Maria, 1900-tal, 23x13 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 19:46:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 21:43:45
1
200 kr
6/12 09:35:58
2
200 kr
6/12 09:35:58
1
200 kr (Budbetjänt)
6/12 09:56:48
3
250 kr
8/12 19:24:17
4
350 kr
8/12 22:25:21
5
350 kr
8/12 22:25:21
4
350 kr (Budbetjänt)
9/12 13:23:53
3
400 kr
9/12 19:24:51
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
Ikon
Läs om budbetjänten
nr 1296 9043
Ikon
Maria, 1900-tal, 23x13 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 21:43:45 | 1 | 200 kr |
6/12 09:35:58 | 2 | 200 kr |
6/12 09:35:58 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
6/12 09:56:48 | 3 | 250 kr |
8/12 19:24:17 | 4 | 350 kr |
8/12 22:25:21 | 5 | 350 kr |
8/12 22:25:21 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
9/12 13:23:53 | 3 | 400 kr |
9/12 19:24:51 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.